• תו ISG

  הרקע לתו
  תו ISG הוא סימן מסחר שיצרה עמותת "תפארת מדינת ישראל" (Israel State Glory) במטרה לעודד עסקים וארגונים להתנדב ולתרום לחברה הישראלית, ובמטרה לעודד את השמירה על טוהר המידות במגזר הציבורי והשלישי.

  סוגי התווים והקריטריונים לקבלתם
  לכל סוג של ישות משפטית יש תו המיועד עבורה ולכל תו יש קריטריונים שונים המוגדרים עבורו. ישות העונה על הקריטריונים הדרושים תהיה זכאית לקבל את התו המתאים עבורה ותהיה רשאית להטביע אותו על נכסים שבבעלותה (למשל אתר אינטרנט, מסמכים, מוצרים וכו'..).
  להלן סוגי התווים:

  תו ISG עסקי  ⌵

  ארגונים למטרות רווח המחזיקים בתו זה, כגון עסקים וחברות, עונים על אחת מהדרישות הבאות לפחות:
  1. לפחות 50% מעובדי הארגון הם ידידי תמ"י.
  2. הארגון תרם בכסף או בשווי כסף בשנת המס האחרונה לפחות 1% מהמחזור שלו למוסדות ללא כוונת רווח, שהארגון אינו בעל שליטה בהם, ואשר זכאים לתו ISG חברתי.
  3. לפחות 25% מעובדי הארגון התנדבו כל אחד 30 שעות לפחות במהלך שנת המס האחרונה, ללא תמורה, במוסדות ללא כוונת רווח, שהארגון אינו בעל שליטה בהם, ואשר זכאים לתו ISG חברתי.

  תו ISG ציבורי  ⌵

  ארגונים ציבוריים המחזיקים בתו זה, כגון חברות ממשלתיות ויישויות ללא רשם בחוק, עונים על אחת מהדרישות הבאות לפחות:
  1. לפחות 50% מעובדי הארגון הם ידידי תמ"י.
  2. הארגון מעסיק לפחות 10% עובדים בעלי מוגבלויות.
  3. לפחות 25% מעובדי הארגון התנדבו כל אחד 30 שעות לפחות במהלך שנת המס האחרונה, ללא תמורה, במוסדות ללא כוונת רווח, שהארגון אינו בעל שליטה בהם ואשר זכאים לתו ISG חברתי.

  תו ISG חברתי  ⌵

  ארגונים ללא כוונת רווח המחזיקים בתו זה, כגון עמותות וחברות לתועלת הציבור, עונים על דרישה מס' 1 להלן (חובה) ועל דרישה אחת נוספת לפחות מהדרישות 2-4 להלן:
  1. לארגון 7 חברים לפחות שרובם אינם קרובי משפחה, והארגון מחזיק באישורים הבאים בתוקף - אישור ניהול תקין, דוח כספי מבוקר לשנת המס האחרונה, ובמידה ולארגון היו הכנסות מתרומות בשנת המס האחרונה בסך העולה על 30 אלף ש"ח אז נדרש גם אישור תרומות לפי סעיף 46.
  2. לפחות 50% מעובדי הארגון הם ידידי תמ"י.
  3. הארגון מעסיק לפחות 10% עובדים בעלי מוגבלויות.
  4. לפחות 25% מעובדי הארגון התנדבו כל אחד 30 שעות לפחות במהלך שנת המס האחרונה, ללא תמורה, במוסדות ללא כוונת רווח, שהארגון אינו בעל שליטה בהם ואשר זכאים לתו ISG חברתי.


  חשיבות ומהות התו
  אם אתם אזרחים השואפים להוביל לשינוי תודעתי והתנהגותי של ארגונים ומוסדות בכדי לגרום להם לפעול בצורה חברתית יותר, שקופה יותר, אמינה יותר, ובצורה אשר תורמת לציבור, אז אנחנו ממליצים לכם לוודא ולדרוש שהארגונים איתם אתם מתקשרים יהיו בעלי תו ISG.

  איתור ואימות תווים
  נתקלתם בתו ISG באתר של ארגון מסויים? במידה והתו אותנטי לחיצה על סמל התו תעביר אתכם לדף הארגון באתר שלנו. ניתן לאתר ארגונים מאומתים גם בקישור הבא:
  רשימת ארגונים בעלי תו ISG לשנת 2022

  במידה ונתקלתם בארגון המציג עצמו כבעל תו ISG אך הוא אינו מופיע ברשימה לעיל, אנא דווחו לנו על כך במייל: isg.org.il@gmail.com